Błędy popełniane przy malowaniu drewna. Porad część II.

Artykuł o najważniejszych błędach popełnianych przy malowaniu drewnianych powierzchni mamy za sobą. Tamte były zbawienne w skutkach. Kolejne są takimi samymi, dlatego koniecznie przeczytaj artykuł. Twoje meble niech zaczekają na renowację. Ty natomiast bądź pewien, co i jak masz robić.

O narzędziach do malowania słów kilka

Czy wiesz, że każdy z preparatów do odnawiania drewna ma swoje wymagania pod kątem rodzaju narzędzi, jakich będzie używał do nakładania. To często zapominana kwestia. I tak właśnie rodzą się kłopoty w postaci nieoczekiwanych dramatycznych efektów końcowych. Malowanie powierzchni drewnianych nie jest pracą, którą możemy wykonywać ulubionym przez siebie narzędziem. Chodzi tu nie tylko o wydajność i ergonomię pracy, ale rodzaj włosia czy materiału, z jakiego wykonany jest wałek. Jeśli malujesz farbą rozpuszczalnikową, powinieneś wybrać pędzel z naturalnym włosiem. Sztuczny włos nadaje się do wszelkich preparatów rozpuszczalnych w wodzie.

Ważne warunki podczas malowania

O czytaniu etykiet preparatów chemicznych już było. To właśnie na etykietach znajdziesz informacje na temat warunków, w jakich powinna być przeprowadzana renowacja przy użyciu danego środka. Mebli nie malujemy w pełnym słońcu, w miejscach wilgotnych czy zapylonych. To nieodpowiednie warunki zarówno dla preparatu, z którego korzystamy, jak i dla aplikowanej warstwy. Może zbyt szybko wysychać lub nie schnąć odpowiednio w zbyt niskiej temperaturze. Teraz wiesz już wszystko. Życzymy udanych efektów. Powodzenia.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *