Malowanie drewna. Sprawdź, czy przypadkiem nie popełniasz tych błędów?

Po raz któryś planujesz renowację drewnianych mebli. Masz jednak dylemat, ponieważ ostatnie prace nie można było zaliczyć do efektownych, a krzesła, które miały być użytkowane w domu, wylądowały w końcu w piwnicy? Najprawdopodobniej popełniłeś te błędy. Sprawdź je i kieruj się naszymi wskazówkami, a tym razem wszystko będzie dobrze.

Uważaj, bo to drewno

Drewno jest naturalnym materiałem, dlatego jeśli popełnisz choćby najdrobniejsze przewinienie, może okazać się one znamienne w skutkach. Pośpiech w tego typu pracach nie jest dobrym doradcą. Koniecznie o ty pamiętaj.

Źle przygotowana powierzchnia

Drewniana powierzchnia przed malowaniem musi zostać dokładnie i w odpowiedni sposób przygotowana. Jeśli pominąłeś tę kwestię lub nie zrobiłeś tego w prawidłowy sposób, efekt końcowy nie mógł być zadowalający. Drewniana powierzchnia przed malowaniem musi zostać pozbawiona poprzednich powłok lakierniczych i odtłuszczona. Tym razem nie zapomnij o szlifowaniu międzywarstwowym, które wykonuje się po nałożeniu pierwszej warstwy koloru. Wykonaj je gruboziarnistym papierem ściernym.

Nieodpowiedni dobór produktu

To błąd, który rujnuje wszelkie twoje wcześniejsze prace, czyli przede wszystkim przygotowanie podłoża. Obecnie o poradę w zakresie odpowiedniego preparatu nie jest trudno. W każdym większym, jak i mniejszym sklepie znajdziemy rzetelną obsługę, która służy wskazówkami. Jeśli akurat w danym sklepie takiej nie ma, po drodze znajdziesz zapewne inne sklepy. Takie lepiej omijać z daleka. Czytanie etykiet produktów, to kolejna istotna porada.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *