Malowanie mebli lakierowanych – wskazówki

Jeśli chcesz odnowić stary mebel, a dokładnie przemalować go na zupełnie inny kolor, konieczne będzie odpowiednie przygotowanie powierzchni. Nie bez przyczyny czytasz artykuł, ponieważ potrzebujesz przemalować meble lakierowane. Dowiedz się, od czego zacząć i jak pracę zakończyć z satysfakcją.

Meble lakierowane – co najpierw?

Przed malowaniem lakierowanych mebli musisz zdjąć z nich warstwę lakieru. Przyda Ci się więc specjalny skrobak z wymiennymi ostrzami oraz papier ścierny do wygładzenia powierzchni. Tę czynność zacznij wykonywać przy użyciu gruboziarnistego papieru, zakończ papierem drobnoziarnistym.

Kolejny krok

Następną czynnością do wykonania jest przetarcie zmatowionej powierzchni lekko mokrą szmatką. Przed przystąpieniem do malowania powierzchnia musi przeschnąć. Daj jej więc kilkanaście minut. Musi być całkowicie sucha, zanim zaczniesz nakładać kolor.

Malowanie

W zależności od oczekiwanego efektu mebel możesz pomalować: lakierem, bejcą, lakierobejcą, jak również specjalnym impregnatem. Farba kryjąca do drewna przyda się, gdy meble wymagają zupełnego pokrycia nieestetycznie wyglądających przebarwień. Pamiętaj, że w niektórych wypadkach będziesz musiał nałożyć nawet trzy nowe warstwy koloru. Dokładając do tego czas poświęcony na wcześniejsze przygotowanie powierzchni, pracę taką należy uznać za czasochłonną. Jej efekty są jednak ogromnie satysfakcjonujące. Jeśli nadal uważasz, że warto, po prostu zabierz się do pracy. Życzymy przyjemnego odnawiania.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *